Lautakunnat

Kaupunkirakennelautakunta

I Varapuheenjohtaja

Seppo Kuvaja
Yrittäjä
03 617 1765 (koti)
seppo.kuvaja@hmlkaupunki.fi

Jäsenet

Pekka Arvio
apulaisylihammaslääkäri
03 621 9611 (työ)
pekka.arvio@hmlkaupunki.fi

Jenna Kankaanpää
tuotantokoordinaattori, sosionomi AMK
Jyrätie 14 B 17, 13500 Hämeenlinna
044 996 4728
jenna.kankaanpaa@hmlkaupunki.fi

Henkilökohtaiset varajäsenet

Kustaa Heikkilä

Harri Heinonen
040 505 5190

Sanna Mäntynen
044 261 9070 (koti)
sanna.liisa.mantynen@gmail.com

Sivistys- ja hyvinvointilautakunta

Puheenjohtaja

Päivi Kankaanmäki
fysioterapeutti
Särjenmättääntie 115, 16900 Lammi
044 514 4453
paivi.kankaanmaki@hmlkaupunki.fi

Jäsenet

Antti Ahonen
humanististen tieteiden kandinaatti, toiminnanjohtaja
044 535 9400
041 460 7921
antti.ahonen@hmlkaupunki.fi

Kalle Virtanen
upseeri
Päivänsäteentie 2, 13500 HÄMEENLINNA
040 831 7608
kalle.virtanen@hmlkaupunki.fi

Henkilökohtainen varajäsenet

Eini Järvi

Heiman Khezri
yrittäjä

Kari Mononen
kirkon nuorisotyönohjaaja

Sosiaali- ja terveyslautakunta

Puheenjohtaja

Kaija-Leena Savijoki
peruskoulun luokanopettaja, laaja-alainen erityisopettaja
Paljustanpolku 4, 13100 Hämeenlinna
040 580 4603
kaija-leena.savijoki@hmlkaupunki.fi

Jäsenet

Ville Honkasaari
maanviljelijä, yrittäjä
Pälkäneentie 2518, 14680 Alvettula
0400 344 260
ville.honkasaari@hmlkaupunki.fi

Pia-Nina Mohr
työkyvyttömyyseläkeläine/tekstiilisuunnittelija
Hopeapellontie 4 E, 13210 Hämeenlinna
040 900 0135
pianina.mohr@gmail.com

Henkilökohtaiset varajäsenet

Kati Hirvonen
Tuomelankatu 28 B, 13210 HÄMEENLINNA
03 621 2472 (työ)
050 438 2105
050 336 6788

Piritta Mäntytörmä
kotiäiti, FM

Jens Willadsen

Tarkastuslautakunta

I Varapuheenjohtaja

Pekka Kääriäinen
yrittäjä, KTM
pekka.kaariainen@hmlkaupunki.fi

Jäsenet

Mikko Hieta
FM, viestintäpäällikkö
040 804 9325
mikko.hieta@hmlkaupunki.fi

Henrietta Ingman
talousasiantuntija
050-358 6596

Miina Vuorela
miina.vuorela@hmlkaupunki.fi

Henkilökohtaiset varajäsenet

Olli Ilomäki
yrittäjä
Lasimestarintie 4 B 10, 14500 Iittala
050 572 5919
olli.ilomaki@saunis.net

Maarit Kuusela

Tuula Ruuska
fil.maist., eläkkeellä
Aurinkokatu 7 C 44, 13100 Hämeenlinna
0400 449 504
tuula.ruuska@elisanet.fi

Jesse Saviniemi
opiskelija
Hätilänkatu 3 E 64, 13210 Hämeenlinna
0400 343 550
jesse.saviniemi@gmail.com

Keskusvaalitautakunta

I Varapuheenjohtaja

Keijo Suomalainen
Freelancer-toimittaja, opistoupseeri evp
Sairionrannankatu 19 B 12, 13220 HÄMEENLINNA
040 582 7770
keijo.suomalainen@luukku.com

Varajäsen

Veli-Pekka Kulmala
liikenneopettaja
Kiisukuja 1, 13210 HÄMEENLINNA
044 501 4094
vpkulmala@gmail.com