Lautakunnat

KAUPUNKIRAKENNELAUTAKUNTA

1.varapuheenjohtaja, Seppo Kuvaja
Yrittäjä
03 617 1765 (koti)
seppo.kuvaja@hmlkaupunki.fi

Jäsen, Pekka Arvio
apulaisylihammaslääkäri
03 621 9611 (työ)
pekka.arvio@hmlkaupunki.fi

Jäsen, Jenna Kankaanpää
tuotantokoordinaattori, sosionomi AMK
Jyrätie 14 B 17, 13500 Hämeenlinna
044 996 4728
jenna.kankaanpaa@hmlkaupunki.fi



SIVISTYS- JA HYVINVOINTILAUTAKUNTA

Puheenjohtaja, Päivi Kankaanmäki
fysioterapeutti
Särjenmättääntie 115, 16900 Lammi
044 514 4453
paivi.kankaanmaki@hmlkaupunki.fi

Jäsen, Antti Ahonen
humanististen tieteiden kandinaatti, toiminnanjohtaja
044 535 9400
041 460 7921
antti.ahonen@hmlkaupunki.fi

Jäsen, Kalle Virtanen
upseeri
Päivänsäteentie 2, 13500 HÄMEENLINNA
040 831 7608
kalle.virtanen@hmlkaupunki.fi



SOSIAALI- JA TERVEYSLAUTAKUNTA

Puheenjohtaja, Kaija-Leena Savijoki
peruskoulun luokanopettaja, laaja-alainen erityisopettaja
Paljustanpolku 4, 13100 Hämeenlinna
040 580 4603
kaija-leena.savijoki@hmlkaupunki.fi

Jäsen, Ville Honkasaari
maanviljelijä, yrittäjä
Pälkäneentie 2518, 14680 Alvettula
0400 344 260
ville.honkasaari@hmlkaupunki.fi

Jäsen, Pia-Nina Mohr
työkyvyttömyyseläkeläine/tekstiilisuunnittelija
Hopeapellontie 4 E, 13210 Hämeenlinna
040 900 0135
pianina.mohr@gmail.com



TARKASTUSLAUTAKUNTA

1.varapuheenjohtaja, Pekka Kääriäinen
yrittäjä, KTM
pekka.kaariainen@hmlkaupunki.fi

Jäsen, Mikko Hieta
FM, viestintäpäällikkö
040 804 9325
mikko.hieta@hmlkaupunki.fi

Jäsen, Henrietta Ingman
talousasiantuntija
050-358 6596

Jäsen, Miina Vuorela
miina.vuorela@hmlkaupunki.fi



KESKUSVAALILAUTAKUNTA

1.varapuheenjohtaja, Keijo Suomalainen
Freelancer-toimittaja, opistoupseeri evp
Sairionrannankatu 19 B 12, 13220 HÄMEENLINNA
040 582 7770
keijo.suomalainen@luukku.com