Kaupunginvaltuusto

I Varapuheenjohtaja

Vesa Kaloinen
yrittäjä, metsänhoitaja
vesa.kaloinen@hmlkaupunki.fi

Jäsenet

Antti Ahonen
humanististen tieteiden kandinaatti, toiminnanjohtaja
044 535 9400
041 460 7921
antti.ahonen@hmlkaupunki.fi

Pekka Arvio
apulaisylihammaslääkäri
03 621 9611 (työ)
pekka.arvio@hmlkaupunki.fi

Juha Kallioinen
asianajaja
Pekantie 7 C 9, 13210 Hämeenlinna
0500 635 044
juha.kallioinen@hmlkaupunki.fi

Päivi Kankaanmäki
fysioterapeutti
Särjenmättääntie 115, 16900 Lammi
044 514 4453
paivi.kankaanmaki@hmlkaupunki.fi

Jenna Kankaanpää
tuotantokoordinaattori, sosionomi AMK
Jyrätie 14 B 17, 13500 Hämeenlinna
044 996 4728
jenna.kankaanpaa@hmlkaupunki.fi

Seppo Kuvaja
Yrittäjä
03 617 1765 (koti)
seppo.kuvaja@hmlkaupunki.fi

Pekka Kääriäinen
yrittäjä, KTM
pekka.kaariainen@hmlkaupunki.fi

Helena Lehkonen
yrittäjä
Lehdokintie 18 A, 13500 Hämeenlinna
040 716 6769
helena.lehkonen@hmlkaupunki.fi

Ville Lintula
Head of Market Development, seniorikonsultti
Linnankatu 13 B 5, 13100 Hämeenlinna
050 549 9000
ville.lintula@hmlkaupunki.fi

Anni Puntila
maatalous-metsätieteiden ylioppilas
Puntilantie 95, 14680 Alvettula
045 114 4224
anni.puntila@hmlkaupunki.fi

Sari Rautio
johtava asiantuntija, kh pj
Sairionkatu 41 B, 13210 Hämeenlinna
040 522 0933
050 303 4560
sari.rautio@hmlkaupunki.fi

Kaija-Leena Savijoki
peruskoulun luokanopettaja, laaja-alainen erityisopettaja
Paljustanpolku 4, 13100 Hämeenlinna
040 580 4603
kaija-leena.savijoki@hmlkaupunki.fi

Juha Tuomi
nuohoojamestari, yrittäjä
Kämpiäntie 223, 14840 Tuulos
040 500 5475
juha.tuomi@hmlkaupunki.fi